top of page
  • Ewa

Transformacja energii seksualnej

Za chwilę będę przygotowywać się do poniedziałkowych zajęć jogi i zastanawiałam się, jaki temat wybrać. Przypadkiem (cha cha nie ma przypadków);-) mój wzrok padł na wydruk z opisem kriji pt." Transformacja energii seksualnej" i postanowiłam przypomnieć sobie ten właśnie zestaw i taki też będzie temat najbliższych zajęć.

Zwykle spadek potencji obserwuje się po 40-tym roku życia i jest to związane z naturalnymi procesami, związanymi ze starzeniem się naszych organizmów. Jednak ten fakt nikomu z nas tak naprawdę się nie podoba. Czy jesteś w związku, czy nie, utrzymanie zdrowego zainteresowania seksem jest wskazane jak najdłużej. Joga wyjaśnia to od strony fizjologicznej, w ten sposób, że kobiece i męskie płyny ustrojowe zawierają duże ilości różnych mikroelementów. Płyny te, zwane ojas, wchłaniane przez nasze organizmy, przenikają do płynu mózgowo-rdzeniowego i mają zbawienny wpływ na nasz system nerwowy. Praca mózgu bez ojas, to jak praca silnika bez oleju.

Jeżeli dbasz o ciało i zdrowo się odżywiasz, to dzięki szeregowi technik jogicznych, jesteś w stanie utrzymać dobrą formę seksualną do późnej starości.

Kundalini Joga jest tantryczną formą jogi, czyli taką, gdzie przepływ energii jest oparty na biegunowości (zresztą, jak w fizyce - zawsze energia płynie od bieguna ujemnego do dodatniego) - jest to współistnienie i oddziaływanie na siebie energii żeńskiej i męskiej. Energia seksualna jest pojazdem do rozwoju naszej świadomości. Pozwolę sobie przytoczyć fragment książki "Seksualność i duchowość", który pięknie objaśnia powiązanie energii seksualnej z energią duchową:

„Energia seksualna jest jedną z najsilniejszych, znanych nam, form energii. Ona stwarza życie! W tradycji Judaistyczno-Chrześcijańskiej seksualność i duchowość są dla siebie przeciwnymi biegunami, a seksualność jest postrzegana, jako przeszkoda dla duchowego rozwoju. Nie w Kundalini i Jodze Tantrycznej. Zamiast zwalczać i represjonować nasz naturalny instynkt, akceptujemy i cieszymy się naszą seksualnością, będąc jednocześnie w stanie poprzez praktykę jogi, pranajamy i medytację, transmutować tę ogromną energię dla leczenia, odmładzania, długowieczności i duchowego rozwoju, dla zwiększenia naszego człowieczego kalibru .

„Nie jesteśmy tu po to, aby żyć w celibacie” – mówił Yogi Bhajan. W sztuce i nauce Jogi Kundalini, seksualność jest wręcz podstawą duchowości. Joga Kundalini została rozwinięta do podnoszenia energii seksualnej do wyższych czakr, przetwarzania jej w energię duchową, aby przygotować nas na wyższy poziom świadomości, jak również zdrowe, zbalansowane fizyczne, mentalne i emocjonalne życie. To wszystko otwiera nowe możliwości dla relacji partnerskich, w których seksualność jest obecna. Mając witalność fizyczną i umysł świadomy duszy, możemy przyciągać i pielęgnować związki i relacje z wyższą wibracją miłości, radości i pokoju, które są radośniejsze i bardziej ekscytujące, niż były kiedykolwiek wcześniej. ………………………………………………………………………………………………. Mamy obfitość miłosnej energii na naszej planecie, aby wspierać każdego w jego wędrówce do własnego wnętrza i odnajdywaniu jego najczystszego światła, harmonii i pokoju, w dzieleniu i zasiewaniu bezwarunkowej miłości z drugim człowiekiem, wolnej od strachu, restrykcji i posiadania. Nasze podejście do miłości zmienia się nie tylko dlatego, że „czujemy w powietrzu” nowe możliwości, ale dlatego, że odkrywamy, że odnalezienie i pokochanie siebie samego, jest pierwszym krokiem do odnalezienia i pokochania partnera. Podstawy bezpieczeństwa, szczęścia i pokoju odnajdujemy w sobie nawzajem. Praca nad sobą i wzrastanie są gotowością do dzielenia miłości z partnerem. Nowe związki wykraczają daleko bardziej poza spełnianie oczekiwań, dotrzymywanie towarzystwa i dostarczanie seksualnej gratyfikacji. Nie szukamy już kucharza, czy dostarczyciela pożywienia.

Przyciągamy partnera, z którym z radością doświadczamy bycia kobietą lub mężczyzną i dzielimy energię Yin i Yang. Seksualność w takich związkach to o wiele więcej, niż zwykły fizyczny orgazm. Łączenie dwóch dusz w głębokiej, radosnej, promiennej seksualnej przyjemności, magnetyzuje ciała dwojga i integruje jako dwie ludzkie i boskie jednostki w czystej miłości. I to jest to, czego szukamy.”

397 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page